About Us

TYRKYS, škola kultury podnikání v cestovním ruchu, s.r.o., OR: C 33921 vedená u rejstříkového soudu v Praze, sídlo: Praha 2, Na Moráni 5, č.p. 1957, PSČ 12000, IČ 62 586319 DIČ CZ 62586319

TYRKYS, škola kultury podnikání v cestovním ruchu, s.r.o.

OR: C 33921 vedená u rejstříkového soudu v Praze, sídlo: Praha 2, Na Moráni 5, č.p. 1957, PSČ 12000
IČ 62 586319 DIČ CZ 62586319
 
TYRKYS, škola kultury podnikání v cestovním ruchu, s.r.o. vzdělává profesionály v cestovním  ruchu od roku 1991Naši absolventi pracují v předních firmách, cestovních kancelářích cestovních agenturách, někteří začali sami podnikat nejen v oblasti cestovního ruchu.

Průvodci a delegáti,  kteří prošli našimi kurzy, doprovázejí české turisty po celém světě. A  nebo poskytují služby zahraničním turistům v Praze a celé České republice. 

Škola TYRKYS má akreditaci MŠMT ČR pro rekvalifikační kurzy:
Tyrkys, škola kultury podnikání v cestovním ruchu, s.r.o. zastoupená PhDr. Jolanou Kopřiva Myslivcovouje autorizovaná osoba pro zkoušky Profesní kvalifikace

PK-65-021N    Průvodce cestovního ruchu

PK 65 028 N   Průvodce Prahou 

PK 65-026 M   Místní zástupce cestovní kanceláře (delegát)
 
PK 65-032 N   Samostatný pracovník cestovní kanceláře a cestovní agentury 

PK 65 030 M   Vedoucí zájezdu

PK 65 027 M   Pracovník turistického informačního centra

PK 65-029 N   Vedoucí pracovník turistického a informačního centra 

TYRKYS, škola kultury podnikání je dlouholetým přidruženým členem Asociace cestovních kanceláří a ředitelka školy PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová  je předsedkyní vzdělávací komise Asociace cestovních kanceláří, předsedkyní sekce památek a významných turistických cílů ACK ČR a členkou představenstva ACK ČR. Jsme také členy Asociace institucí vzdělávání dospělých. Proto jsme v neustálém kontaktu s praxí a můžeme tak velmi pružně reagovat na aktuální potřeby a trendy cestovního ruchu. 

Současně úzce spolupracujeme s agenturou Czechtourism, Ministerstvem pro místní rozvoj, Asociací průvodců, řadou vysokých a vyšších odborných škol, s mnoha cestovními kancelářemi a dalšími významnými organizacemi.

Ředitelka školy: PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová

Lektoři
: ve všech našich kurzech vyučují zkušení lektoři, vynikající odborníci ve svém oboru. Většina našich lektorů přednáší na vysokých školách a současně pracuje nebo podniká v cestovním ruchu. 

Přednášíme přístupnou a poutavou formou. U většiny přednášek je mluvené slovo lektora provázeno obrazovou projekcí. Díky zapojení sluchu i zraku je přednáška názornější, zajímavější a hlavně si více a lépe zapamatujete.

Všechny kurzy se konají na naší adrese: Na Moráni 1957/5,128 00 Praha 2 
Spojení: metro - stanice metra Karlovo náměstí - východ z metra Palackého náměstí 
tramvaj: číslo 3, 4, 7, 10, 16, 17 stanice tramvaje Palackého náměstí 

Osobní návštěva: naše kancelář je pro Vás otevřena od pondělí do pátku od 9:00 do 17:00 hodin. V období letních prázdnin (červenec a srpen) si pro návštěvu odpoledních hodinách, prosím, dohodněte schůzku - v době čerpání dovolených může být provoz kanceláře zkrácen.
Proč si vybrat právě nás?
 • Osobní přístup u nás není jen fráze, naším hlavním cílem je spokojený klient.

 • Vysoká uplatnitelnost absolventů TYRKYS v praxi - absolventi TYRKYS pracují průvodci, delegáti, pracovníci cestovních kanceláří a agentur, mnoho našich absolventů podniká jako OSVČ nebo jsou již majiteli firem.

 • Studium v menších skupinách Vám umožňuje přímou vazbu na své vyučující a spolužáky, Vaše studium je maximálně efektivní.
   
 • Osobní kontakt s vyučujícím - své vyučující budete osobně znát jmény a po přednáškách Vám budou k dispozici pro Vaše dotazy. Všichni naši lektoří jsou odborníky ve svém oboru a mají zkušenosti z podnikání.

 • Orientace na praxi - teoretické znalosti jsou důležité, ale ještě důležitější je jejich uplatnění v praxi, učíme Vás nejnovější trendy v oboru.

 • Hodnotnější přednášky - přednášky jsou doplněny prezentacemi, řadu informací naleznete na CD se studijními materiály.

 • Každou oprávněnou výtku přijímáme jako výzvu ke zlepšení našich služeb.

 • Předáním osvědčení péče o klienta nekončí - předáváme Vám pracovní nabídky, propagujeme dále Vaše služby.
   

Tyrkys, vzdělání a cesta k úspěchu na jednom místě